LIFESTYLE Uroda

Poznaj siłę aromaterapii i postaw na relaks

Jedną z docenianych na niemal całym świecie technik relaksacyjnych i leczniczych jednocześnie jest aromaterapia. To kuracja, która polega na wykorzystaniu olejków eterycznych, wprowadzanych do organizmu poprzez drogi oddechowe oraz

Data publikacji: 2018-02-27
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Poznaj siłę aromaterapii i postaw na relaks
Kategoria: Uroda, LIFESTYLE

Jedną z docenianych na niemal całym świecie technik relaksacyjnych i leczniczych jednocześnie jest aromaterapia. To kuracja, która polega na wykorzystaniu olejków eterycznych, wprowadzanych do organizmu poprzez drogi oddechowe oraz skórę.

Poznaj siłę aromaterapii i postaw na relaks Uroda, LIFESTYLE - Jedną z docenianych na niemal całym świecie technik relaksacyjnych i leczniczych jednocześnie jest aromaterapia. To kuracja, która polega na wykorzystaniu olejków eterycznych, wprowadzanych do organizmu poprzez drogi oddechowe oraz skórę.  title =

Jedną z docenianych na niemal całym świecie technik relaksacyjnych i leczniczych jednocześnie jest aromaterapia. To kuracja, która polega na wykorzystaniu olejków eterycznych, wprowadzanych do organizmu poprzez drogi oddechowe oraz skórę. Olejki posiadają unikalne właściwości, które mają ogromny wpływ na nasze zdrowie, samopoczucie oraz wygląd. Warto więc postawić na siłę aromaterapii i zrelaksować się podczas zabiegów w SPA.
Historia aromaterapii sięga starożytności. Od najdawniejszych czasów ludzie wykorzystywali moc naturalnych olejków eterycznych. Terapia zapachami ma bowiem bardzo korzystny wpływ na organizm. Możemy zastosować ją angażując jedynie drogi oddechowe lub także i skórę. W tym pierwszym przypadku wdychamy zapachy, a w drugim relaksujemy się w aromatycznej kąpieli lub w czasie odprężającego masażu.
Naturalne, starannie selekcjonowane olejki mają unikalne, terapeutyczne właściwości i gwarantują doskonałe rezultaty w pielęgnacji skóry. Świetnie działają także na psychikę – odprężają, niwelują stres, poprawiają nastrój. Każdy olejek eteryczny wpływa na nasz organizm nieco inaczej, dlatego bardzo ważny jest odpowiedni dobór kompozycji zapachowej – powiedziała Dominika Muzyka, Kierownik Art SPA w Zamku Topacz.
Rodzaje olejków eterycznych
Olejki eteryczne są pozyskiwane z różnych części roślin, np. z kwiatów, łodyg, liści czy korzeni. Wszystkie mają właściwości antyseptyczne, czyli bakteriobójcze. Jednym z najpopularniejszych jest olejek lawendowy, który dodatkowo ma działanie kojące, uspokajające oraz łagodzące stany zapalne skóry. W medycynie estetycznej, jak i w SPA, często stosowany jest również olejek z drzewa sandałowego, który łagodzi napięcia nerwowe, bóle menstruacyjne, odpręża oraz pomaga w zasypianiu. Podobne działanie ma olejek eteryczny ylang-ylang, pozyskiwany z kwiatów tej egzotycznej rośliny. Jeśli zależy nam na poprawieniu nastroju, warto z kolei sięgnąć aromat z mandarynki, który zmniejsza poziom stresu i sprawia, że skóra staje się promienna i rozjaśniona. W aromaterapii chętnie wykorzystywany jest także olejek miętowy, który chłodzi skórę oraz dobrze ją odżywia.
Zabiegi z olejkami eterycznymi
Z kuracji aromaterapeutycznej możemy skorzystać wybierając się do SPA. W tego typu miejscu pracuje się na naturalnych, zapachowych olejkach eterycznych. Z jakich zabiegów warto skorzystać?
Kąpiel to jedna z najlepszych form aromaterapii, ponieważ oddziałuje na wszystkie zmysły. Ciepła woda sprawia, że zapach wybranego olejku jest jeszcze intensywniejszy. Taka kąpiel, w zależności od nuty zapachowej, może dodać nam energii lub rozluźnić ciało. Po wyjściu z wanny skóra będzie aksamitna w dotyku, a przyjemny zapach pozostanie z nami przez długi czas. To także idealna forma relaksu, gdyż w trakcie kąpieli znacznie łatwiej pozbyć się stresu– powiedziała Dominika Muzyka, Kierownik Art SPA w Zamku Topacz.
Niezwykle skuteczny jest także masaż wykonywany za pomocą olejków eterycznych. Jego korzyści, podobnie jak kąpieli, są podwójne, ponieważ esencje oddziałujące na skórę, dodatkowo dostają się do naszego organizmu poprzez drogi oddechowe. Masaż doskonale poprawia nastrój oraz odpręża.
Zabiegi z zakresu aromaterapii proponuje Art SPA w Zamu Topacz. Masaż całego ciała oraz twarzy  o kuszącej nazwie Niezwykłe Doświadczenie Aromaterapii, wykonywany jest  na jednym z trzynastu autorskich olejków, indywidualnie dobranym do aktualnego samopoczucia gościa. To niezwykle kompleksowy, rytualny zabieg, zawierający elementy inhalacji, olejowania włosów, ajurwedyjskiego masażu głowy oraz refleksoterapii stóp.
Aromaterapia to prosta i bardzo skuteczna forma relaksu, która bazuje na mocy eterycznych olejków. To chwila przyjemności, dzięki której ciało i skóra doznają ukojenia i pozostają w lepszej kondycji.
Więcej informacji na temat Zamku Topacz można znaleźć na stronie: http://www.zamektopacz.pl/

A to już wiesz?  Idealny makijaż w 5-krotnym powiększeniu

 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Poznaj siłę aromaterapii i postaw na relaks Uroda, LIFESTYLE - Jedną z docenianych na niemal całym świecie technik relaksacyjnych i leczniczych jednocześnie jest aromaterapia. To kuracja, która polega na wykorzystaniu olejków eterycznych, wprowadzanych do organizmu poprzez drogi oddechowe oraz skórę.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy